KV logo

103 lata - piękny wiek!

Właśnie taki jubileusz swoich urodzin obchodziła w dniu 13 lutego br. mieszkanka Popowic.

IMG 20240214 WA0009

Helena Borowiecka, z domu Rozwadowska, urodziła się 13 lutego 1921 roku w Popowicach w gminie Oksa w powiecie jędrzejowskim. Wychowała się na trzynastohektarowym gospodarstwie, niespełna kilka kilometrów od Nagłowic - rodzinnej wsi Mikołaja Reja. Miała łącznie pięcioro rodzeństwa – z których nie tylko jej dane było dożyć tak sędziwego wieku, bo siostra zmarła w wieku 105 lat.

Ten dzień, to nie tylko wielki zaszczyt dla Jubilatki, to nie tylko święto rodzinne,ale również ważne wydarzenie w historii Gminy Oksa.

Z tej okazji Panią Helenę odwiedzili Pan Tadeusz Soboń – Wójt Gminy Oksa, Pani Jolanta Wróbel - Sekretarz Gminy Oksa oraz Pan Kazimierz Szymański – Radny Gminy Oksa.IMG 20240214 WA0010

W obecności córek, które wraz z Panią Heleną zadbały o miłą i ciepłą atmosferę, złożono najlepsze życzenia, wręczono okolicznościowy prezent oraz kwiaty.

Dostojna Jubilatka mimo sędziwego wieku doskonale pamięta czasy swojej młodości, o których często opowiada swojej rodzinie i znajomym. Przedstawiając różne ciekawe historie swojego życia towarzyszy jej niesamowite poczucie humoru.

Wyjątkowej mieszkance gminy Oksa serdecznie gratulujemy!

Dostojnej Jubilatce jeszcze raz życzymy wszystkiego dobrego, niech każda chwila będzie dla Pani źródłem szczęścia i upływa w spokoju. Życzymy dużo zdrowia, cierpliwości w zmaganiu się z wszelkimi niedogodnościami dnia codziennego oraz jeszcze wielu lat zasłużonego odpoczynku w cieple rodzinnego klimatu.