KV logo

image000000Niecodzienną uroczystość obchodziła Pani Helena Zbroińska. Seniorka rodu świętowała uroczyście swoje urodziny. Okazja ku temu była bardzo wyjątkowa, ponieważ nasza Jubilatka w dniu 10 września 2023 roku ukończyła 100 lat! Ten dzień, to nie tylko wielki zaszczyt dla Jubilatki, to nie tylko święto rodzinne, ale również ważne wydarzenie w historii Gminy Oksa.

Pani Helena Zbroińska urodziła się 10 września 1923 roku w Rakoszynie, gmina Nagłowice.13 lipca 1949 roku wyszła za mąż za Ignacego Zbroińskiego, z którego to związku urodziło się troje dzieci: Ludwika, Maria, Janusz. Niestety dwoje z nich zmarło – Janusz w wieku 46 lat i Ludwika w wieku 55 lat. Jubilatka doczekała się 3 wnucząt i 7 prawnucząt .

Przez 33 lata procowała jako Naczelnik Urzędu Pocztowego w Oksie. Dzięki swemu doświadczeniu kształciła młode pokolenia, które później podejmowały samodzielne stanowiska w niezależnych placówkach.

Przez wiele lat prężnie działała społecznie, udzielając się w Kole Gospodyń Wiejskich w Oksie

Pani Helena od 43 jest wdową. Obecnie po wypadku przebywa w Rodzinnym Domu Pomocy Społecznej w Błogoszowie.

Ta niecodzienna uroczystość rozpoczęła się modlitwą w intencji Dostojnej Jubilatki, której przewodniczył ks. dr Stanisław Słowik - dyrektor Caritas

Z okazji swych setnych urodzin Jubilatka przyjęła wielu gości. Z życzeniami przybyła również delegacja samorządu Gminy Oksa w osobach Wójta Gminy Tadeusza Sobonia, Kierownika GOPS Ewy Grzyb, Kierownika USC Magdaleny Grzyb, sołtysa wsi Oksa Teresy Jaskólskiej oraz Kierownika Biura Terenowego ZUS Jędrzejów Marzeny Woźniak-Ciosk.

W obecności córki Marii z mężem, Pań z Rodzinnego Domu Pomocy Społecznej, Państwa Szostak złożono najlepsze życzenia, wręczono okolicznościowy prezent oraz kwiaty.

Dostojna Jubilatka mimo sędziwego wieku doskonale pamięta czasy swojej młodości, o których często opowiada swojej rodzinie i znajomym. Przedstawiając różne ciekawe historie swojego życia towarzyszy jej niesamowite poczucie humoru.

Serdecznie gratulujemy tak pięknego jubileuszu, życzymy Pani Helenie dużo zdrowia, cierpliwości w zmaganiu się z wszelkimi niedogodnościami dnia codziennego oraz jeszcze wielu lat zasłużonego odpoczynku w cieple rodzinnego klimatu.IMG 20230912 065641IMG 20230912 065647