
W związku z Zarządzeniem nr 63/2016 Wojewody Świętokrzyskiego z dnia 2 czerwca 2016 r. w sprawie udziału w treningu krajowym Systemu Ostrzegania i Alarmowania o zagrożeniu uderzeniami z powietrza pk. RENEGADE-SAREX 16/1 informuję, że Urząd Gminy w Oksie został zobowiązany do udziału w ćwiczeniu w dniach 7-9 czerwca 2016 r.
Celem ćwiczenia jest sprawdzenie działania wszystkich systemów łączności oraz Systemu Ostrzegania i Alarmowania o zagrożeniach.
Realizując założenia ćwiczenia informuję, że w określonych godzinach będą uruchamiane syreny alarmowe w jednostkach OSP na terenie naszej gminy.
(-) Tadeusz Soboń
Wójt Gminy Oksa
W związku z pismem Świętokrzyskiego Urzędu Marszałkowskiego prosi się mieszkańców gminy Oksa o sprawdzenie na mapie pod adresem:
https://konsultacje.itl.waw.pl/mapa/
czy Wasze domy są zaznaczone jako będące w zasięgu szybkiego internetu (NGA).
Jeżeli stwierdzi się złą klasyfikację to po zalogowaniu można ją zmienić, aby w ten sposób umożliwić przyszłemu operatorowi umieszczenie w planach